,,Piknik naukowy " podczas XIV OFN

W niedzielę 12.06.2016r. na Błoniach Politechniki Opolskiej odbył się piknik naukowy w ramach XIV Opolskiego Festiwalu Nauki. Podczas pikniku Wydział Ekonomiczny reprezentowali pracownicy dydaktyczno-naukowi oraz Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej wraz z pozostałymi Kołami Naukowymi Wydziału Ekonomicznego. Reprezentujący Koła Naukowe studenci przygotowali szereg gier, konkursów i pokazów dla każdej z grup wiekowych odwiedzających stoisko Wydziału Ekonomicznego.
Każdy odwiedzający stoisko mógł poczęstować się słodkościami, a dzieci biorące udział w przygotowanych grach i zabawach dostawały upominki. Członkowie kół promowali także swoją aktywność i osiągnięcia naukowe oraz Wydział Ekonomiczny UO podczas wywiadów udziela
nych lokalnym i uczelnianym mediom. Pogoda dopisała, a przygotowane inicjatywy cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych! Nie zabrakło dobrej zabawy jak i nowej dawki ciekawej wiedzy. Jesteśmy zadowoleni, gdy możemy wzbudzać zainteresowanie nauką wśród dzieci i młodzieży.

W poniedziałek 13.06.2016r., w ostatnim dniu XIV OFN, odbyły się Drzwi Otwarte na Wydziale Ekonomicznym UO. Tego dnia oprócz zwiedzenia budynku, rozmów z pracownikami można było także uczestniczyć w ciekawych wykładach i warsztatach prowadzonych przez kadrę dydaktyczno-naukową Wydziału oraz studentów Kół Naukowych. Trzy Koła Naukowe WE UO zorganizowały gry i warsztaty z zagadnień ekonomicznych. KNGP przygotowało sesję posterową zagospodarowania działki wydziału ekonomicznego oraz warsztaty urbanistyczne.