Warsztaty planistczne

W dniach 4 i 5 listopada 2015 roku na naszym Wydziale obchodziliśmy Jubileusz 40-lecia powołania kierunków ekonomicznych na naszej Uczelni. Z tej okazji członkowie Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej zorganizowali Studenckie Warsztaty Planistyczne. W warsztatach wzięło udział 12 grup, składających się ze studentów oraz uczniów szkół średnich. Gościliśmy uczniów z: Zespołu Szkół Ekonomicznych im. gen. S. Roweckiego Grota, Publicznego Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu, Liceum Ogólnokształcącego nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Zadaniem uczestników warsztatów było opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wokół budynku Wydziału Ekonomicznego, mieszczącego się przy ulicy Ozimskiej. Należało wziąć pod uwagę wiele aspektów oraz wykazać się kreatywnością. Uczestnicy musieli przeanalizować istniejący stan zagospodarowania terenu, otoczenie, uwarunkowania przyrodnicze i kulturowe, potrzeby studentów oraz pracowników. W opracowanych koncepcjach ocenialiśmy funkcjonalność rozwiązań oraz możliwość realizacji projektów. Do dyspozycji uczestników były: mapy, makieta, chmura tagów, przybory kreślarskie itp.

Pomysłów na nowe zagospodarowanie terenu naszego Wydziału było bardzo dużo. Wiele z nich jest możliwych do realizacji i spełnia oczekiwania użytkowników przestrzeni. Niektóre wizje były mniej realistyczne ale za to bardzo kreatywne i interesujące. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłów i dziękujemy za współpracę.