Patroni naukowi:

Patroni medialni:


XII Opolski Festiwal NaukiW dniach 1 i 2 czerwca 2014 roku członkowie Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej wzięli udział  w XII Opolskim Festiwalu Nauki, który odbył się na Błoniach Politechniki Opolskiej. 


Podczas „Pikniku naukowego” zorganizowaliśmy wystawę fotografii „Opole dawniej i dziś”, przedstawiającą znane przestrzenie Opola, zmieniające się na przestrzeni wielu lat. Podczas kolejnej inicjatywy,  pt. „Przestrzeń Opola” uczestnicy wskazywali na przygotowanych planszach dzielnice Opola, znane ulice miasta oraz szczegóły/obiekty. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych  cieszyła się zabawa polegająca na tworzeniu „Wymarzonego osiedla”, które powstawało z kartonów przyozdobionych przez dzieci.

W poniedziałek uczniowie LO nr 2 w Opolu, LO nr V w Opolu, ZS w Dobrzeniu Wielkim oraz ZS z Prószkowa wzięli udział w przygotowanych przez nas Warsztatach Urbanistycznych. Podczas tej inicjatywy można było poszerzyć wiedzę na temat kierunku gospodarka przestrzenna, znajdującego się w ofercie Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego. Wstęp do warsztatów stanowił wykład, przygotowany przez dr inż. Magdaleną Śliwę, przybliżający podstawową wiedzę z zakresu planowania przestrzennego.  W dalszej części, zadaniem licealistów było wykonanie makiety wcześniej omówionego terenu, z uwzględnieniem podstawowych parametrów i wymogów urbanistycznych.  Wszystkie prace zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie. Po burzliwych naradach jury wyłoniło pracę zwycięską, której autorami okazali się uczniowie z  Dobrzenia Wielkiego. 

Dziękujemy za liczny udział w przygotowanych przez nas inicjatywach!