Patroni naukowi:

Patroni medialni:


Wykład otwarty "Logika planowania miast w dziejach" prof. Janusza SłodczykaSerdecznie zapraszamy do obejrzenia fragmentu wykładu Patrona Naszego Koła prof. dr hab. Janusza Słodczyka nt. "Logiki planowania miast w dziejach", opierającej się na autorskiej publikacji najlepszego podręcznika akademickiego 2013 roku, wg. Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych!

Wydarzenie odbyło się 3 grudnia 2013 r. w Auli Błękitnej Collegium Maius, którą zaciekawieni słuchacze wypełnili po brzegi.

Prof. Słodczyk w przystępny, jak i atrakcyjny sposób przedstawił historię planowania miast na przestrzeni dziejów. Pokazując jednocześnie historię urbanistyki na świecie, zwrócił uwagę na tradycję planowania miast w Polsce. Nie ograniczając się jedynie do urbanistyki europejskiej, ukazał formy urbanistyczne w Ameryce prekolumbijskiej czy krajach islamskich. Bogato ilustrowana fotografiami autorskimi oraz planami i rysunkami uatrakcyjniły prezentację oraz pozwoliły na lepsze zrozumienie przedstawianym zagadnień.

Należy w tym miejscu również wspomnieć o sukcesie, jaki odniósł podręcznik z zakresu historii urbanistyki profesora „Historia planowania i budowy miast”. Publikacja zdobyła główną Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych w konkursie na najlepszy podręcznik i skrypt akademicki 2013 roku. Nagroda – statuetka „Gaudeamus” został wręczona na 17. Targach Książki w Krakowie.

Poniżej prezentujemy fotografię oraz fragment wystąpienia prof. Słodczyka
Galeria zdjęć