W dniach 10-12 października 2013 r., studenci Naszego Koła wzięli udział w Studenckiej Konferencji K.A.M.P.U.S., czyli Koncepcja Akademickich Miasteczek – Przestrzeń Utopijna Studentów, zorganizowaną przez Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej w Łodzi.

Pierwszego dnia konferencji wysłuchaliśmy wielu ciekawych referatów, które obrazowały stan istniejący i planowany kampusów znajdujących się przy różnych uczelniach wyższych w Polsce i na świecie. Grupę opolską reprezentował Łukasz Sowada, przedstawiający główne założenia oraz wnioski z rozstrzygniętego w ubiegłym roku akademickim konkursu na zagospodarowanie kampusu Uniwersytetu Opolskiego.

Następnego dnia wszyscy uczestnicy konferencji wraz z organizatorami wybrali się do akademickiego miasteczka studenckiego „Lumumbowo”. Podczas spaceru zapoznano uczestników z bieżącymi problemami, z jakimi borykają się studenci Uniwersytetu Łódzkiego, aby następnie na warsztatach opracować nową koncepcję zagospodarowania tego terenu. Spośród dziesięciu grup projektowych wyróżniono trzy najlepsze projekty.

Wizyta w Łodzi dostarczyła nie tylko wiedzy teoretycznej i projektowej. Studenci, poza zwiedzaniem samego miasta, zapoznania się z jego historią, obecnymi przemianami, mieli możliwość uczestniczenia w Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła – Light. Move. Festiwal 2013.