Visit of students from the School of Real Estate and Planning, Reading University, UK

Dzięki uprzejmości dr inż. arch. Moniki Adamskiej oraz Biura Urbanistycznego Miasta Opola studenci KNGP, 29 maja 2013 r. mieli możliwość nawiązania współpracy z przedstawicielami Szkoły Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Uniwersytetu w Reading (Wielka Brytania).

Celem przyjazdu studentów wraz z ich opiekunami naukowymi było poznanie funkcjonowania systemu planowania przestrzennego w Polsce. Temat ten został poruszony w Miejskiej Bibliotece Publicznej, podczas spotkania z przedstawicielami miejskiej pracowni urbanistycznej oraz Departamentu Polityki Regionalnej i Planowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Obecni byli także Dziekani Politechniki Opolskiej oraz Zastępca Prezydenta Miasta Opola - Arkadiusz Wiśniewski, który osobiście przywitał wszystkich gości. Poza sesjami tematycznych oraz wspólną dyskusją, studenci Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej mogli przedstawić swoją działalność oraz podzielić się zdobytymi do tej pory doświadczeniami z zakresu planowania przestrzennego.

Studenci w trakcie swojej wizyty zwiedzili także najciekawsze miejsca Opola (m.in. Rynek Miejski, ul. Krakowską, bulwary nad Młynówką, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, wzgórze Uniwersyteckie wraz z budynkiem Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego, Kampus Politechniki Opolskiej oraz przykłady realizowanych inwestycji budowy osiedli mieszkaniowych).

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Uniwersytetu w Reading: www.reading.ac.uk